• InfoGuide
  • Education & Work

Поради та рекомендації щодо вивчення німецької мови

6
Share
Bookmark

Date12 Jan 2022

6
Share
Bookmark

Однією з головних задач, які очікують Вас в Німеччині буде вивчення німецької мови. З багатьма мешканцями великих міст можна, звичайно ж, порозумітися англійською мовою. Однак, зустрічаючи людей старшого покоління або подорожуючи по сільській місцевості, зручніше спілкуватися німецькою. Крім цього, багато роботодавців очікують від своїх кандидатів на робоче місце, принаймні, базових знань розмовної німецької. Більшість навчальних програм, які пропонуються німецькими університетами, вимагають знання німецької мови на рівні, відповідному до B1 або вище.

Якщо хочете дізнатися більше про навчання в німецьких університетах, а також, як знайти університет, який підходить саме Вам, читайте нашу статтю New2 Germany - Новий у Німеччині!

Багатьом закордонним студентам є важко вивчити німецьку мову, однак, хоч  німецька мова і являється складною у вивченні, є достатньо «трюків», які допоможуть Вам швидше впоратися з цим завданням.

По-перше, не потрібно «затягувати» з вивченням німецької мови аж до моменту приїзду в Німеччину. Почніть це заздалегідь вже вдома. Таким чином, Ви опануєте базові навички і будете готовими до щоденного діалогу, коли прибудете в Німеччину. Наприклад, Ви будете в змозі представитися або ж запитати дорогу. Такі перші маленькі досягнення підкріплять Вашу впевненість в собі і Ви зможете з радістю зосередитися на більш складних кроках у вивченні німецької мови. Головним закладом, який турбується про «просування» німецької мови та культури за кордоном є  Goethe-Institut (вимов.,гьоте-інстітут‘), філії та мовні школи якого можна знайти і в Україні .Крім мовних курсів «на місці» Гьоте-Інститут пропонує також і онлайн-курси та має багато навчального матеріалу, доступного на їх сторінці website. Зайшовши в цифрову бібліотеку інституту digital library, Ви отримаєте великий вибір німецьких електронних та аудіокниг, а також фільмів - безкоштовно.  Фільми на німецькій мові часто пропонуються з англійськими субтитрами, що дозволить Вам краще опановувати німецьку вже на ранній стадії її вивчення. Ще одним важливим ресурсом для вивчення німецької мови є безкоштовні мовні курси, які пропонує Deutsche Welle (вимов. ‚дойче веллє‘ - нім.»німецька хвиля»), німецький міжнародний суспільний броадкастер.

Як тільки Ви прибудете до Німеччини, у Вас з'явиться можливість спілкування з носіями мови. Постарайтеся скористатися цією можливістю. Наприклад, Ви можете брати участь в соціальних заходах, організованих університетами або великими компаніями. Таким чином, Ви зможете поспілкуватися і з німецькими носіями мови, і з такими ж прибулими людьми, як Ви, які також намагаються вивчити німецьку мову і знайти свій шлях у новому суспільстві. Для того, щоб підтримати процес вивчення мови, Вам безумовно стануть у пригоді такі еппки як Duolingo(Дуолінго) або Drops(Дропс),  однак ми рекомендуємо їх лише як допоміжний ресурс, який краще комбінувати з професійними мовними курсами, а також живим спілкуванням німецькою. Одним з таких методів живого спілкування з носієм мови є метод тандем. 

Якщо Ви хочете більше дізнатися про цей метод, то прочитайте нашу статтю про тандем як метод вивчення мови, а також поради про те, як знайти партнера для тандему.

В той час як метод тандем є корисним для практикування німецької мови в повсякденних життєвих ситуаціях, записатись на повноцінний мовний курс буде незамінним для вивчення складної граматики.  Німецька служба академічних обмінів DAAD створила пошуковий сайт, який допоможе Вам знайти мовний курс, що підходитиме саме Вам. Додатково, цей сайт надає інформацію про стипендіальні програми,які допомагають з фінансуванням курсів німецької мови. 

Ми сподіваємось, що ця стаття змогла надати Вам декілька корисних ідей, як впоратися зі складним, але все ж винагородним завданням, вивчення німецької мови. Якщо у Вас виникнуть подальші запитання, пишіть їх у коментарях до цієї статті або на нашу емейл-адресу: [email protected]!

Автор: Ferdinand Schlechta

Фото: Matthew Feeney - Unsplash

Дисклеймер: Якщо не зазначено інше, дизайн, аудіо, відео, текст, фото та графіка сайту (взагальному «контент») являються власністю або ліцензовано для New2 і є захищено законами про авторське право та торговельні марки. 

#learning german#german language#tips for learning german