• InfoGuide
  • Entry
  • Authorities

Реєстрація в Німеччині

17
Share
Bookmark

Date17 Aug 2021

17
Share
Bookmark

Якщо Ви знаходитесь в Німеччині протягом тривалого часу (більше 90 днів), то дуже важливо подбати про реєстрацію. Це є однією з найважливіших адміністративних процедур для тих, хто приїжджає до Німеччини. 

Вам необхідно обов'язково зареєструватись за адресою мешкання в місцевих органах влади Німеччини протягом двох тижнів після Вашого прибуття в країну та отримати так зване „Meldebescheinigung“ (свідоцтво про реєстрацію за місцем мешкання).

Реєстрація є безкошктовною!

Це «Meldebescheinigung» (або свідоцтво про реєстрацію за місцем мешкання) є важливим документом для відкриття банківського рахунку, подання заяви на медичну страховку, підключення до інтернету, отримання ідентифікаційного номера платника податків з метою працевлаштування, а також для інших цілей, де потрібне підтвердження реєстрації.

Як знайти заклад реєстрації у Вашому місті?

Ви можете його знайти в інтернеті (наприклад, у пошуковій системі Google) використовуючи спеціальні ключові слова «Meldebehörde», «Bürgeramt», «Bürgerbüro» або «Anmeldung»  та додаючи назву Вашого міста.

Документи, необхідні для реєстрації у Німеччині

  1. Wohnungsgeberbestätigung (підтвердження від орендодавця). Це документ, який Ви отримуєте від свого орендодавця, коли переїжджаєте до нової квартири. У ньому зазначається, що Ви є орендарем квартири за адресою, вказаною у документі. Вам потрібно буде пред'явити його в реєстраційному закладі.
  1. Anmeldung bei einer Meldebehörde (спеціальна анкета чи форма для заповнення). У цю анкету потрібно внести свої особові дані, у тому числі дані зі своїх документів та адресу, та принести із собою до реєстраційного закладу. Не хвилюйтеся, якщо Ви ще не володієте німецькою. Ця форма наявна також англійською мовою.

3. Ваш закордонний паспорт чи дійсний внутрішньодержавний паспорт (посвідчення особи).

4. Договір піднайму житлового приміщення (якщо це Вас стосується). У випадку, якщо Ви під час пошуку житла зупинилися тимчасово у квартирі у Ваших друзів або родичів, Вам необхідно отримати від них письмову заяву, яка підтверджує цей факт.

Як записатись на прийом до реєстраційного закладу в Німеччині?

Записатися на прийом можна на відповідному веб-сайті місцевої адміністрації (див. нижче деякі посилання на такі місцеві адміністрації). Іноді це нелегко, бо години прийому швидко займаються. Ми радимо слідкувати за поновленнями на веб-сайтах. У невеликих містах можна також звернутися до самого закладу реєстрації. Тим не менш, щоб уникнути можливої ​​черги або відміни прийому, рекомендується записатись на прийом заздалегідь. Нижче Ви знайдете посилання на заклади реєстрації у деяких містах Німеччини.

● Запис на прийом у Берліні

● Запис на прийом у Мюнхені

● Запис на прийом у Франкфурті

● Запис на прийом у Гамбурзі

● Запис на прийом у Штутгарті

● Запис на прийом у Дортмунді

● Запис на прийом у Дюсельдорфі

Після того, як Ви визначите час, Ви отримаєте номер запису, який Вам потрібно буде взяти з собою в заклад реєстрації. Зверніть, будь ласка, увагу, що у Вашому місті може бути декілька закладів реєстраціі, тому важливо, щоб Ви прийшли саме в той, у якому призначено час для прийому.

Прийом у закладі реєстрації

Після того як Ви записались на прийом, дістаньтеся до паспортного столу вчасно (бажано за 15 хвилин). Будь ласка, майте на увазі, що не всі працівники паспортних столів розмовляють англійською. Тому бажано взяти з собою когось, хто володіє німецькою та зміг би при необхідності перекладати Вам з німецької на українську чи англійську, якщо Ви не впевнені у своїх знаннях німецької мови. У закладі реєстрації Ви очікуєте своєї черги у залі очікування.

Як тільки на табло висвітиться Ваш номер запису на прийом, поряд з ним буде вказано номер місця (вікна), в якому Вас будуть обслуговувати. Підходьте до нього і реєстрацію буде здійснено протягом кількох хвилин.

Ви одночасно отримаєте Meldebescheinigung (свідоцтво про реєстрацію за місцем мешкання) з офіційним штампом.

Як тільки Ви отримаєте це свідоцтво, Ви зможете використовувати його для всіх офіційних цілей, де потрібне подібне підтвердження реєстрації (наприклад, надати його в банк для відкриття рахунку або укласти договір медичного страхування, а також надати його Вашому роботодавцю у разі працевлаштування). Взагалі це важливий документ для всіх, хто залишається в Німеччині на тривалий час.

Увага! Цей документ є дуже важливий і його слід дбайливо зберігати. Щоразу, коли Ви змінюєте місце мешкання в Німеччині, цей документ має бути поновлений. Для цього  необхідно ще раз пройти вищезазначену процедуру та зареєструватися знову.

#registration in germany#anmeldung