• InfoGuide
  • Допомога біженцям

Як отримати допомогу в Німеччині, тікаючі від війни в Україні

7
Share
Bookmark

Date15 Mar 2022

7
Share
Bookmark

New2 (Нью2) має на меті надати підтримку людям, які тікають від війни в Україні. Ми підготували добірку посилань з інформацією щодо різних питань. Будь ласка, зверніть увагу, що ми не несемо відповідальності за інформацію, подану у посиланнях. Також, будь ласка, будьте готовими до того, що у поточній інформації можуть виникати оновлення.

Перші кроки в отриманні інформації

Тут Ви знайдете повний список інформації щодо розміщення та  поселення в Берліні, Німеччині та ЄС, адміністративні питання, інформацію про  різницю між містами та федеративними землями республіки Німеччина, а також підтримку в медичних та освітніх питаннях.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1F4vHBGR4cXpRsBTZ39nrljWDGHQpvpYfrnh_6ctonhU/htmlview#

Відомство з питань Інтеграції зібрало перелік запитань,які часто задаються, а також відповіді до них англійською та українською мовами! Знайти інформацію щодо прибуття, реєстрації, здоров'я, фінансової підтримки та ін.можна тут:

https://www.integrationsbeauftragte.de/ib-de/staatsministerin/krieg-in-der-ukraine

Питання, що часто задаються від Міністерства Внутрішніх Справ Німеччини - тут Ви знайдете інформацію про особовий статус, права та обов'язки біженців, а також порядок подання відповідної заяви англійською та російською мовами!

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/EN/topics/ministry/ukraine-war-eng/faq-ukraine-artikel.html 

На цій сторінці Ви можете знайти важливі слова та фрази німецькою мовою, які допоможуть Вам пояснити та вирішити власні потреби:

https://www.babbel.com/en/magazine/ukrainsko-nimetskyi-dovidnyk?fbclid=IwAR384mshXBbL-mWoU3OGOroU4QI_rypItpGdntDt7Wfcp1C48CzjpjMBHCo

Скористайтеся Інстаграм-сторінкою ARD та ZDF, найбільших суспільних телевізійних каналів Німеччини, з інформацією про те, як жити в Німеччині: https://www.instagram.com/how.to.deutschland/ (сторінка доступна англійською, німецькою та українською мовами).

Транспорт

Все, що Вам потрібно знати про пересування поїздом з українським паспортом тут: https://www.bahn.de/info/helpukraine.

В Берліні та Бранденбурзі Ви можете безкоштовно пересуватися публічним транспортом до 15го червня 2022 року: https://www.bvg.de/de/Ukraine.

Розміщення та реєстрація

Коли Ви прибули до Берліну, знайти інформацію щодо розміщення та реєстрації в Берліні англійською, українською та російською мовами можна тутhttps://www.berlin.de/ukraine/

Якщо Ви шукаєте, де зупинится у приватному секторі, Ви можете розмістити свою заявку на цьому сайті. Коли з’явиться можливість розміщення, Вас буде повідомлено. https://www.unterkunft-ukraine.de/request (інформація доступна німецькою, англійською, українською та російською мовами).

Якщо Ви шукаєте житло, в якому дозволене проживання з тваринами, зайдіть на сторінку, де мешканці пропонують розмістити господарів разом з їх улюбленцями: https://help.tasso.net/de/#places

Врегулювання для біженців без наявності українського паспорта

Якщо Ви були змушені втікати з України без наявності українського паспорта, зверніть увагу на сторінку Migrationsrat Berlin (міграційний комітет Берліна), щоб бути в курсі оновлень рішення німецького уряду щодо таких випадків:

https://www.instagram.com/p/Ca42wfUs1In/

Медична підтримка

Для вагітних жінок, а також батьків дітей,які є молодшими 3х років, існує Національний Центр Підтримки Раннього Розвитку, який забезпечує важливою інформацією, а також надає список,де можна отримати необхідну консультацію (українською, російською та англійською мовами).  

https://www.elternsein.info/alltag-mit-kind/hilfe-ukraine/beratung-und-informationen-fuer-familien-aus-der-ukraine/

Відкриту консультацію з питань психічного здоров'я надають українські лікарі та психологи в Між-культурному Центрі Психіатрії та Психотерапії в Берліні. Біженці, яким потрібна така консультація, можуть звернутися сюди щоденно з 8:00 до 16:00. На зустріч потрібно записатися заздалегідь за телефоном +49 0151 -  68 939 573 або еМейл-адресою [email protected] або [email protected] !

Для дітей та молоді можна знайти онлайн-консультацію,надіславши еМейл на https://jugendnotmail.de/. Консультація є доступна українською, російською, словацькою/чеською, польською, німецькою та англійською мовами.

Якщо у Вас є запитання або інша корисна інформація, пишіть нам, будь-ласка на [email protected], щоб ми мали змогу додати їх до нашої сторінки. Ми будемо регулярно оновлювати цю статтю, щоб забезпечувати Вас найновішою важливою інформацією.

Будь-ласка, бережіть себе!

Кoманда New2

#help for ukraine#help for refugees