• InfoGuide
  • Everyday Life

Як знайти лікаря у Німеччині

10
Share
Bookmark

Date17 Sep 2021

10
Share
Bookmark

Іноді ми можемо несподіванно захворіти і потребуємо допомоги лікаря. Процес пошуку та вибору лікаря в Німеччині може бути досить втомлюючим, якщо Ви не володієте німецькою. Певні корисні поради допоможуть Вам у цьому. Ви можете передивитись так звані Жовті сторінки (нім. – “Gelbe Seiten”) або знайти інформацію в інтернеті, наприклад, на сайті doctolib та jameda, де вказано також рейтинг лікарів.

Але чи не найкращий спосіб знайти лікаря--це запитати про це своїх друзів чи колег. Вони можуть поділитись своїм досвідом. Така форма комунікації (черезтинне радіо) дуже поширена у Німеччині, якщо йдеться про послуги у сфері охорони здоров'я. Зазвичай можна знайти цілі перечні англомовних лікарей, складені університетами та великими компаніями Німеччини для зарубіжних студентів чи працівників. Але Ви можете зіткнутися з однією проблемою, а саме, що перевантажені лікарі не приймають нових пацієнтів. Не впадайте в розпач і не припиняйте пошуки, якщо це буде стосуватись першого лікаря, якого Ви знайдете.

У Німеччині бажано мати свого сімейного лікаря (нім. - Hausarzt) чи лікаря первинної медичної допомоги, який зазвичай є першою контактною особою перед початком будь-якого лікування. Якщо Ви переїхали в інше місто, слід негайно знайти там на місці такого лікаря і зареєструватися в нього, не чекаючи, поки Вам буде дійсно потрібна допомога.

Як було зазначено вище, знайти відповідного лікаря буває нелегко, зокрема тому що "німці із задоволенням відвідують лікаря", а лікарів просто не вистачає, щоб покрити усі потреби людей. Коли Ви знайшли сімейного лікаря, Ви можете його постійно відвідувати.

Лікарі можуть виписувати рецепти також для членів Вашої родини. Самостійний пошук лікаря-фахівця в будь-якіому вузькому напрямку може бути більш складним. Тут Ви можете попрохати сімейного лікаря порадити когось або направити Вас до якогось конкретного фахівця.

З'ясуйте у сімейного чи будь-якого іншого лікаря спочатку, чи можете Ви захопити із собою на прийом когось, не тільки через мовний бар'єр, але й тому, що якщо Ви погано почуваєтеся, Вам, можливо, захочеться, щоб хтось був з Вами, щоб пояснити лікарю Ваші проблеми та записати його діагноз та рекомендації стосовно лікування.

Ви можете записатись на прийом, зателефонувавши або прийшовши особисто до праксису. Співробітник, який Вам допомагатиме, - це асистент лікаря (нім. - “Arzthelfer/in”). Вам необхідно зясувати, в який день та час буде здійснюватись прийом. Як правило, Вам не поставлять жодних додаткових питань стосовно того, чому Вам необхідно відвідати лікаря.

У Німеччині лікарі часто ведуть приватну практику, але  водночас числяться у штаті лікарні. Через цю систему години прийому (нім. - “Sprechstunden”) деяких лікарів можуть бути обмежені. Години прийому більшості лікарів у Німеччині починаються о 8-й ранку і тривають до 13:00, а потім знову з 15:00 до 18:00 по буднях (крім середи, оскільки в середу більшість праксисів зачинені).

Незважаючи на наявність попереднього запису, багато лікарів приймають пацієнтів у порядку живої черги, що означає, що вам доведеться почекати трохи довше, якщо приймальня (нім. – “Wartezimmer”)  заповнена людьми. Деякі лікарі загальної практики (у т.ч. Hausärzte) працюють за принципом "відкритих дверей" і приймають усіх пацієнтів, які прийшли на прийом.

У випадку надзвичайної ситуації ви можете звернутися у відділення швидкої допомоги (нім. – “Ambulanz”) лікарні або, якщо Ви не можете йти або їхати, подзвонити за номером 112. Цей номер важливо знати, оскільки він працює цілодобово і Ви отримаєте допомогу негайно.

До Вас вишлють або машину швидкої допомоги, щоб доставити Вас до найближчої лікарні, або лікаря невідкладної допомоги, який подбає про Вас у Вас вдома. Цим номером можуть користуватись паціенти як із державною, так і з приватною страховкою. Будь ласка, не забудьте взяти з собою на прийом до будь-якого лікаря як у приватній практиці, так і в лікарні картку медичного страхування. Якщо Ви застраховані у державній страховій компанії, Вам не потрібно буде платити за обслуговування, але якщо у приватній, Вам доведеться його оплатити. Пізніше Ваша страхова компанія може повернути Вам гроші. Подібно до цього, купуючи виписані Вам ліки в аптеці, Ви можете розраховувати на те, що Ваші кошти будуть частково або повністю повернені, якщо Ви користуєтесь державним страхуванням (хоча будьте обережні, бо деякі ліки взагалі не покриваються). У разі приватного медичного страхування Ви також отримаєте компенсацію пізніше.

Необхідно пам'ятати, що деякі лікарі обслуговують пацієнтів лише із приватною медичною страховкою. Взагалі, завжди треба запевнитись, що Ваша страховка покриває послуги обраного лікаря.

Ми бажаємо Вам завжди міцного здоров'я! Bleiben Sie gesund! (З нім. - "Залишайтеся здоровими!")

#how to find a doctor in germany#arzt in deutschland